Arşivde Ara
DövizDöviz AlisDöviz Satis
ÇOK OKUNANLAR
Günlük Gazeteler

Güzel Sözler
3 kuruşluk kişiye 5 kuruşluk değer verirsen geriye kalan 2 kuruşla senı satar...
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GAZİOSMANPAŞA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PROJELERİ
25 Mayıs 2012 Cuma Saat 15:24
“AİLE DESTEK PROJESİ”, sosyal hayatın temeli olan ailelerimizin bilinçlendirilmesi, desteklenmesi, moral ve motivasyon

GAZİOSMANPAŞA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PROJELERİ

AİLE DESTEK PROJESİ

“AİLE DESTEK PROJESİ”, sosyal hayatın temeli olan ailelerimizin bilinçlendirilmesi, desteklenmesi, moral ve motivasyon değerlerinin yüksek tutulması amacıyla Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından geliştirilmiştir.

Başta madde kullanımı olmak üzere, çeşitli suçlardan işlem gören gençlerimizi tekrar toplumsal hayata kazandırma konusunda destekliyor, ailelerimize bu konuda rehberlik ederek zorlukları birlikte ortadan kaldırmak için enerjimizi birleştiriyoruz.Ev ziyaretleri ve eğitim toplantılarında ailelerimizle birlikte olurken, birçok farklı konuda uzmanların katılımıyla sorunlara çözüm arıyor, ailelerimizin ihtiyaç duydukları her konuda yanlarında olmaya özen gösteriyoruz.

Farklı yaş gruplarına uygun olarak hazırlanan etkinliklerle çocuklarımızın gelişimine katkı sağlıyor, hayatı anlama çabalarına destek oluyoruz. Bu amaçla Gaziosmanpaşa ilçemizde hayatı paylaşan tüm bireyleri “İlçemizde Hayat Var” sloganıyla bir arada olmaya, aile kavramının bütünlüğü altında buluşmaya davet ediyoruz. Aile destek projesi kapsamında bizleri evlerinde ağırlayan eğitim çalışmalarımıza katılan ve sosyal etkinliklerimizde heyecanını bizimle paylaşan binlerce gencimize güvenli bir gelecek adına teşekkür ediyoruz.

2011 yılı içinde Gaziosmanpaşa ilçemizde uygulanan Aile Destek Projesinin Başarılı sonuçları Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından değerlendirilerek “İSTANBUL SOSYAL KORUMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMLARI PROJESİ” ismiyle İstanbul genelinde uygulanmaya başlanmış olmasının heyecanını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

KENDİNİ KEŞFET

Sevgili gençler; özel yeteneklerinizi keşfetmeniz, yeni beceriler kazanmak ve geliştirmeniz amacıyla hazırlanan etkinliklerde yer almak için www.ilcemizdehayatvar.com web sitemizdeki başvuru formlarını doldurmanız yeterlidir. Atölye çalışmaları ve meslek edindirme kursları ile birlikte sporda yetenek seçimi ve spora yönlendirme projesinde sertifikalılarınızı alın ve hayata atılın.

HEDEF SENSİN

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü İle Yürütmekte Olduğumuz Proje Kapsamında bilinçli, risk faktörleriyle mücadele eden bir toplum oluşmasına katkı sunmak üzere bir dizi etkinlikler gerçekleştirdik.

Aile ziyaretleri, Seminerler, tiyatro gösterimleri ve ailelerin, gençlerin madde kullanımının zararları konusunda bilgi edinebileceği kitapçıklar ve broşürler dağıtıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte planlana etkinlikleri Belediyemizin desteği le sürdürmekteyiz.

ÇOCUKLARINIZ SEVGİNİZ İLE BÜYÜSÜN

Çocuklarımın sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırılması konusunda ailelerimizin bilgi düzeylerini araştırmak aldıkları tedbirleri incelemek ve çocuk eğitiminde ebeveynin rolü hakkında bilgilendirmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliklerimiz özellikle annelerimiz tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Çocuklarımızın yaş gruplarına özel hazırlanan programlarda onlarla birlikte vakt geçirmek en büyük mutluluğumuz. Anaokulunda çocuklarımızla oyun oynamak, ilköğretimde hayatı anlama çabalarıyla destek olmak ve lisede okuyan gençlerimize arkadaşlık edip başarılarına olan inancımızla onları desteklemek için yapılan etkinlikler göz dolduruyor. Gaziosmanpaşa ilçemizde Anaokulu, İlköğretim, ve Lise seviyesinde 6.670 öğrencimizle; yaş gruplarına uygun farklı etkinliklerle bir araya geldik. Çocuklarımızın kişilik özelliklerinin geliştirilmesinde ve toplumla sağlıklı iletişim kurabilen bireyler olmaları yolunda anne-babaların rolü çok büyüktür.

Bu Amaçla;

Gaziosmanpaşa Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yetkin BASKIN, Pedagog Oğuzhan EYİLİK, psikolog Gözde KAŞIKÇI ve Sosyal hizmetler uzmanı Selçuk BERÇİN’ in sunumları ile “Çocuk ve Ergen gelişiminde Sağlık, Güvenlik ve Eğitim” seminerleri düzenledik. 595 öğrenci velisinin katılımı ile gerçekleştirilen eğitim seminerlerimiz devam ediyor.

SEVGİLİ ANNE VE BABALAR; ÇOCUKLARINIZLA BİRLİKTE SORUMLULUKLARIMIZIN BÜYÜDÜĞÜNÜ UNUTMAYIN…

KENT GÜVENLİĞİ EĞİTİM ÇALIŞMALARI

Hizmet içi eğitimlerle toplumsal iletişim ve etkileşim performansı güçlendiren personelimizle; düzenli olarak ilçe esnafımızı, mahalle muhtarlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyor, sorunlarını dinliyor ve çözüm önerileri geliştiriyoruz.

Gaziosmanpaşa ilçemizde asayişin temini, huzur ve güven ortamının tesisi amacıyla yapılan çalışmaların sonucunda; İlçemizde geçmişte meydana gelen şiddet eylemleri nedeniyle gündeme gelen olumsuz örneklerin yerini bugün geliştirilen, sosyal hayatı ve kültürel donanımıyla büyüyen modern bir ilçe vizyonu almıştır.

Bu başarıda büyük katkısı olan Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımız olmak üzere ilçe sakinlerimize samimi katkılarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

GAZİOSMANPAŞA İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERTAN ERÇIKTI, MAKAMINDA GAZİOSMANPAŞAMIZIN SAYGIN ESNAFLARINDAN DEĞERLİ DOSTUMUZ YUSUF USTA'YI VE BERABERİNDE EKİP HABER GAZETESİ İMTİYAZ SAHİBİ NAİL ERKAN'I, EKİP HABER GAZETESİ GENEL YAYIN MÜDÜRÜ ERCÜMENT ÖZDİKER'İ KABUL ETTİ VE BİZLERDE BU MUTLU BİRLİKTELİĞİ GÖRÜNTÜLEDİK.

Bu haber 1553 defa okundu.
 
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.