Gop Cemalgürsel İlk Öğretim’ de Veliler Tedirgin.
13 Şubat 2013 Çarşamba Saat 15:58
Gaziosmanpaşa Şemsipaşa Mahallesi'nde bulunan Cemal Gürsel İlköğretim Okulunda veliler çocuklarımızın can güvenliği yok diyor.

Gop Cemalgürsel İlk Öğretim’ de Veliler Tedirgin.

Gaziosmanpaşa Şemsipaşa Mahallesi'nde bulunan Cemal Gürsel İlköğretim Okulunda veliler çocuklarımızın can güvenliği yok diyor.

Cemal Gürsel İlk Öğretim Okulunda veliler çocuklarımızın can güvenliği yok diyorlar.

Gaziosmanpaşa Şemsipaşa Mahallesi'nde bulunan Cemal Gürsel İlk Öğretim Okulu ikinci dönem tadilata alındı. Tadilatın gelecek yıl ikinci döneme yetişmesi planlanıyor.

Tadilata alınan Cemal Gürsel İlk Öğretim Okulu öğrencileri ise taşımalı olarak, Karayolları Mahallesi'nde bulunan Selahattin Eyyubi İlk Öğretim Okulu'na nakledilmesi planlandı.

Fakat ilk gün Cemal Gürsel İlk Öğretim Okulu öğrencileri ile Karayollarında bulunan bazı öğrenci grupları arasında gerginlik yaşandı.

 

Velilerin iddialarına göre, Selahattin Eyyubi İlk Öğretim Okulu öğrencileri, Cemal Gürsel İlk Öğretim Okul öğrencilerine saldırdı. Bazı öğrencilerin tartaklandığı, kimliği belirsiz bazı kişilerin ise okul etrafında öğrencilere bıçak gösterdiği iddia edildi.

Bazı veliler ise Cemal Gürsel İlk Öğretim Okulu orta kısım öğrencilerinin camdan, mahalledeki çocuklara hareket yaptığı ve bu nedenle okul camları taşlanarak kırıldığını söylediler.

Cemal Gürsel İlk Öğretim Okul velileri ise servise bindikleri noktada gazetemize yaptıkları açıklamalarda.

"Okulumuzun güçlendirmeye girmesi memnuniyet verici. Bir yıl başka okula gidebiliriz, doğaldır. Ama çocuklarımızı sıkıntılı  bir okula neden veriyorlar. Vereceklerse yine Karayolları Mahallesi'nde tekli eğitim yapan, sakin ortamı bulunan TOKİ İlk Öğretim Okulu var. Hatta daha yakında çocuklarımızın yürüyerek gidebileceği Gazi Yaşargil İlk Öğretim Okulu tekli eğitim yapıyor.

Bizi buralara nakletmeleri daha kolay ve sorunsuz olurdu. Yarın Karayolları Mahallesi'nde çocuklarımızın başına bir iş gelirse sorumlusu kim olacak. İlk gün yaşanan olayadan sonra, bugün velilerin birçoğu çocuğunu okula göndermiyor." Şeklinde konuştu.

Cemalgürsel İlk Öğretim Okulu öğrenci velileri Selahattin Eyyubi İlk Öğretim Okulunda yaşanan olaylardan sonra çocuklarımızın can güvenliği yok deyip Okulların açıldığı ikinci gün çocuklarını okula yollamadıklarını ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelip sıkıntılarını İlçe Milli Eğitim Müdürü ne anlatmak istediklerini açıkladılar.

Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürü Selahettin Eyyubi İlk Öğretimde.

Milli Eğitim Müdürü Bekir Servet Bakırcı ve Şube Müdürü Bayram Kundakçı bir gün önce olayların gerçekleştiği Selahattin Eyubi İlk Öğretim Okulunda olmasından dolayı ve Gaziosmanpaşa Kaymakamı Seddar Yavuz’ un yaklaşımı ile veliler Kaymakamlık seminer salonuna alınarak bizzat Kaymakam Seddar Yavuz tarafından bilgilendirildi.

Kaymakam Seddar Yavuz son üç yılda İlçemizde birçok okulumuzu yıkıp tekrar inşa ettik derslik sayılarını artırarak çocuklarımızın yetmiş, seksen kişilik sınıflarda okumasının önünü kestik İlçemizde bazı okullarımızda güçlendirme yaparak okullarımızın tadilatlarını gerçekleştirdik dedi.

Bazı eksiklerimiz olabilir sizler bu eksikleri yerinde bizden daha iyi görüp tespitlerde bulunabilirsiniz, bize gelip eksikleri söylemenizden mutlu oluruz ki velilerimizin ne kadar duyarlı olduğunu görmüş oluruz bu sayede dedi.

Eğitim günün başladığı ilk gün yaşanan olaylara bakarsak bu olayları kendini bilmez üç, beş kişinin yaptığını zaten göreceksiniz şu anda İlçe Emniyet Müdürümüz ve Milli Eğitim Müdürümüz adı geçen okuldalar gerekli güvenlik önlemleri alındı içiniz rahat olsun dedi.

Bizlerin ve sizlerin yapacağı tek şey var bu tür olayları büyütüp farklı alanlara taşımamak ve sağ duyulu hareket etmektir  dedi.

Haber-Foto: Yalçın Arıcı: Özel Haberdir İzinsiz yayınlanamaz